poniedziałek, 15 października 2012

Łódź Design Festival

Już za chwileczkę, już za momencik, czyli w nadchodzący czwartek 18. października rozpocznie się Łódź Design Festival 2012 .Hasło przewodnie 6. edycji festiwalu – AWARENESS, podkreśla rolę jaką w designie, poza użytecznością i estetyką, pełni świadomość. My, wśród wielu bardzo ciekawych wystaw, warsztatów i dyskusji  polecamy wystawę Dizajn dla dzieci na której prezentowane będą przykłady mądrze i świadomie zaprojektowanych mebli dla dzieci.  Świadomie zaprojektowanych, ponieważ wpisujących się w zasadę zrównoważonego dizajnu 3R czyli:

Reduce - ograniczaj: przestrzeń - nie zagracaj.

Reuse, czyli użyj powtórnie: przekaż innym, ale też maksymalnie  przedłuż życia przedmiotu,  tak aby służył on dziecku jak najdłużej przez to, że np. mebel "rośnie" razem z dzieckiem.

Recycle, czyli przetwarzaj: używaj  materiałów powtórnie przetworzonych i łatwych do recyklingu.

3 R to zasady dla projektantów, ale też wskazówki dla nas, rodziców aby spojrzec na otaczające nas przedmioty z innej perspektywy.

Na ekspozycji dorośli będą mogli zobaczyć produkty z naszegi sklepu: nagrodzone na całym świecie meble 3 D Puzzle szwedzkiej projektantki Elin Basander Andre oraz zestaw pojemników Pakhuis Oost.Wybrane produkty z wystawy:


Więcej informacji: Łódź Design Festival1 komentarz:


  1. Serdecznie zapraszam do zabawy z okazji pierwszych urodzin naszego bloga :)

    http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/2012/08/urodzinowe-candy.html

    Z góry przepraszam za spam

    OdpowiedzUsuń

Może Cię zainteresowac

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...