czwartek, 30 września 2010

W krainie wyobraźni....

Pogoda za oknem smutna i nastraja nas raczej nostalgicznie. No cóż...jesień...długie wieczory, w ręku kubek aromatycznej herbaty, czas czytania książek i ucieczki w krainę wyobraźni. I takie to właśnie motywy marzycielsko - baśniowe są tematem dzisiejszego nostalgicznego, jesiennego wpisu.

Zacznę od pięknych tekstyliów znalezionych na  tym blogu. Autorka Aureli Jourist mówiąc o tym skąd czerpie inspiracje odwołuje się do swojego dzieciństwa i niezwykłych rosyjskich bajek wśród których wyrosła. Ten właśnie tajemniczy i dziwny świat chciała przywrócić do życia i odtworzyć w kolekcji niesamowitych i bajkowych tekstyliów do pokoju dziecięcego.
A to są tapety autorstwa Wendy Marchbanks brytyjskiej projektantki. Oprócz surrealistycznych i tajemniczych tapet projektuje ilustracje książkowe, tkaniny ceramikę. Ona równiez odwołuje się do niezwykłego śwata dziecięcej wyobraźni i chce aby jej niezwykłe projekty podobały się zarówno dzieciom jak i dorosłym.


I na koniec najbardziej chyba znany, wśród dzisiejszych autorów,  fiński projektant Klaus Haapaniemi. Pracował  dla wielu światowych i prestiżowych marek: Marimekko, Cacharel, Diesel, Dolce i Gabbana...  Przygotował też serię naklejek na ścianę dla marki Domestic.Ciepło pozdrawiamy.

ŻzSZ

3 komentarze:

  1. Kocham takie tkaniny i tapety, mam oprawione w antyrame. Coz gdy nie mozna kupic calosci;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Monia, ja bym chciała chociaż w antyramie :)

    OdpowiedzUsuń

Może Cię zainteresowac

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...